FÅTÖLJER, ett par, empirestil, 1900-tal.

Fanerade samt delvis solid mahogny. Sits och rygg med lösa dynor. Framben med trissor av mässing. Längd 64, djup 68, sitthöjd ca 49, höjd 94 cm (vardera).

Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar. Klädsel med smärre hål.

Utropspris
3 000 SEK