7 st Persson Aktiebolag, Haparanda, 1958-74. 9 st med svenska importstämplar. 3 st med något avvikande dekor bland annat MEMA, Lidköping, 1951-64. Längd 12 cm. Total vikt 270 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.