Okänd konstnär 1900-tal

(Sverige)
Okänd konstnär 1900-tal
(Sverige)

OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, bär otydlig signatur och datering 1934.

Porträtt av man med uniform och värja. Bär påskrift AD1845 i nedre högra hörnet och otydlig signatur "Cop. R Bäumer Fallingboot(?)" daterad 1934. Ca 77 x 68 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Utropspris
4 000 SEK