OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, bär otydlig signatur och datering 1934.
Porträtt av man med uniform och värja. Bär påskrift AD1845 i nedre högra hörnet och otydlig signatur "Cop. R Bäumer Fallingboot(?)" daterad 1934. Ca 77 x 68 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken.