TRÄDGÅRDSSOFFA, Norra Hammar, 1900-talets första hälft.

Målad stomme av gjutjärn. Träribbor i rygg och sits. Sitthöjd ca 44 cm. Längd ca 182 cm.

Slitage. Rostangrepp. Senare målning. Senare målning. Torrsprickor. Något instabil.

Utropspris
4 000 SEK