SPEGEL, John Widdicomb Furniture, Grand Rapids Michigan, USA, 1900-talets första hälft.

Fanerad med valnöt, målad dekor. Skuren dekor av palmblad och urna. Höjd 120 cm, bredd 67 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor, skador och torrsprickor.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss