HARTMUTH LOHMEYER

Fåtölj, Gemla, formgiven 1957-58.

Stomme av teak. Rygg av rotting. Lös plymå i sits. Klädsel av skinn. Sitthöjd ca 41 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Bristningar/hål. Repor. Märken. Instabil.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H83

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    7 200
    698 EUR
    825 USD

    Budhistorik (24 bud)
    716 maj 21:037200SEK
    10A16 maj 21:037000SEK
    716 maj 21:037000SEK
    Acceptpris på 3 500 SEK uppnåddes