Design
1043784

HARTMUTH LOHMEYER, fåtölj, Gemla, formgiven 1957-58.

Stomme av teak. Rygg av rotting. Lös plymå i sits. Klädsel av skinn. Sitthöjd ca 41 cm.

Slitage. Bristningar/hål. Repor. Märken. Instabil.

Utropspris
5 000 SEK