SERVISDELAR, 69 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Fyra skålar (624), terrin med lock (1129), sex djupa tallrikar (566), serveringsfat (628), snäckformad serveringskål (1074), tekanna med lock (611), serveringsskål (512), åtta tallrikar (572), tio assietter (573), tolv tekoppar med fat (524), skål på fot (511), serveringsfat (613), underlägg (2058), såsbåt (1105), kanna (763), såskanna (661), vinägerflaska (1180), senapsburk (743-744), salt- och pepparströare (711 & 712), tre pepparströare (439), tre saltkar (706), uppläggningsfat (716) samt sex smörhundar.

Slitage. Cirka en del med spricka. Cirka elva delar med nagg och avslag. Cirka 24 delar andrasortering och 13 tredjesortering.

Utropspris
10 000 SEK