MONICA BACKSTRÖM, SKÅL OCH KANNA, glas, signerade, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft, .
Grönt, rött och klart, matterat glas. Skålens diameter 21 cm, kannans höjd 35,5 cm.
Smärre slitage.