SERVIS, 61 delar, flintgods, Gefle, 1930/40-tal.
Svart, iriserande glasyr.
5 mattallrikar 24 cm
11 förrättstallrikar 21 cm
12 assietter 18 cm
Fat 34 cm
19 assietter 18 cm
Skål 23 cm
Skål 26 cm
Fat 37 x 27 cm
10 mattallrikar 26 cm
Olika modeller. Nagg. Smärre slitage.