BORDSUR MED KANDELABRAR ETT PAR

Frankrike, omkring 1900.

Sten och patinerad metall. Urtavla med romerska siffror märkt Reynaud Digne. Kandelabrar för fyra ljus vardera. Bordsurets bredd 24, djup 13,5, höjd 44 cm. Kandelabrarnas höjd 46 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    293 EUR
    343 USD

    Budhistorik (6 bud)
    617 maj 20:273000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    515 maj 22:302000SEK
    411 maj 13:491600SEK