BORDSUR MED KANDELABRAR ETT PAR, Frankrike, omkring 1900.

Sten och patinerad metall. Urtavla med romerska siffror märkt Reynaud Digne. Kandelabrar för fyra ljus vardera. Bordsurets bredd 24, djup 13,5, höjd 44 cm. Kandelabrarnas höjd 46 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK