BORDSGARNITYR, tre delar, bordspendyl och kandelabrar, Louis XVI-stil, Frankrike, 1900-tal.

Marmor och gulmetall. För tre ljus vardera. Höjd 24,5 och 38,5 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Slitage, ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK