SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med kangxis märke, diameter 13,5 cm.

Slitage, smärre tillverkningsdefekter.

Klubbat pris
552
50
52
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
6 aug 2018 21:00
552 SEK
6 aug 2018 21:00
502 SEK
6 aug 2018 20:54
500 SEK
6 aug 2018 20:41
450 SEK
6 aug 2018 20:40
400 SEK
6 aug 2018 20:40
400 SEK
5 aug 2018 19:58
350 SEK
3 aug 2018 16:13
300 SEK