PIERRE JEANNERET

CHARLOTTE PERRIAND & LE CORBUSIER, soffa "LC3", Cassina, Italien. 2000-tal.

Tresits. Stomme av kromad metall. Sitt och ryggplymåer klädda i brunt skinn. Märkt i stommen "Cassina LC3 36112", signerad. Längd ca 240 cm

Konditionsrapport

Något slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Graflund

Johanna Graflund

johanna.graflund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 40 000 SEK

    Slutpris

    36 000
    3 492 EUR
    4 127 USD

    Budhistorik (12 bud)
    616 maj 20:4436000SEK
    9A16 maj 20:4435000SEK
    616 maj 20:4435000SEK
    Acceptpris på 32 000 SEK uppnåddes