BOKSKÅP, senempire, omkring 1800-talets mitt.

Björk, tvådelat. överdel med två dörrar och vitrin, underdel med två dörrar och hyllor. Bredd 82, djup 34, höjd 197 cm. Nyckel finns.

Skador och slitage, stommen med sprickor. Nycklar ej fungerande.

Utropspris
3 000 SEK