Fanerad med valnöt och valnötsrot. Låsbar pilaster. 12 lådor. Bredd 68. Djup 50,5. Höjd 142,5 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Torrsprickor. Draghandtag med avslag. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10