Design
1044877

ARNE TIDEMAND RUUD, fåtölj, "3050", AS Inventar, Gjövik, 1960-tal.

Stomme i betsad ek. Rygg av läder. Sits klädd med tyg. Sitshöjd ca 38 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Repor. Båda armlän något lös i fästet.

Se även objektsnummer 1037366.

Utropspris
5 000 SEK