SOCKERSKÅL MED LOCK, sengustaviansk, Erik Burman, Stockholm, 1796.

Delvis cicelerad dekor med bland annat porträttmedaljonger. Benavslut i form av claw-and-ball. Vikt 554 g.

Bucklor. Repa. Slitage.

Utropspris
6 000 SEK