PARTI SKEDAR, 20 st, samt SÅSSLEV, , silver, 1800-tal respektive 1900-tal.

Nio matskedar samt elva teskedar av modell "Gammal fransk". Soppslev. Vikt ca 760 gram.

Senare gravyr. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK