BESTICK

3 st, silver, Sverige, 1700-1800-tal.

Såsslev, CG Hallberg, Stockholm, 1888, dekor av vapensköld krönt med grevlig krona. Strösked, mästrastämpel HS, stads- och årsstämpel saknas. Sockertång Johan Petter Grönvall, Stockholm, 1824. Längd 12,5-20 cm. Total vikt 149 gram.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Såssleven med lagning.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V30

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    802
    78 EUR
    92 USD

    Budhistorik (10 bud)
    521 maj 10:02802SEK
    4A21 maj 10:02801SEK
    4A21 maj 10:01751SEK