VÄGGPENDYL, Louis Seizestil 1900-talets första hälft.

Bronserad. Urhus med krön i form av urna med lock. Dekor i form av löv och bandrosetter. Höjd 50 cm. Diameter 20 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK