Allmoge
1045308

SKÅP, allmoge, daterad 1816.

SKÅP, allmoge, daterad 1816.

Målad dekor. Dörr med bakomliggande hyllinredning. Bredd 94 cm, djup 50 cm, höjd 150 cm.

Omfattande slitage. Kompletterad. Delar saknas. Skador. Ställvis maskstungen.

Utropspris
4 000 SEK