Design
1045340

JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 81 delar, silver, "Rosenholm", GAB, Eskilstuna, 1900-talets andra hälft.

Tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar med blad i rostfritt stål, nio kaffeskedar, åtta fiskgafflar, åtta fiskknivar, tolv smörgåsgafflar, tolv smörgåsknivar med blad i rostfritt stål, sex smörknivar med blad i rostfritt stål, såsslev samt osthyvel med blad i rostfritt stål. Total vikt 2952 g.

Bruksskick. Repor.

Utropspris
10 000 SEK