HATTASK, 1800-talets mitt.

HATTASK, 1800-talets mitt.

Fasetterad form samt med gångjärnsförsett lock. Insidan beklädd med papper. Enligt etikett tillhörande Överste och Öfverstinnan von Boisman, Skärbacka. Diameter ca 30 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Missfärgad. Märken.

Utropspris
1 500 SEK