Arne Jones E1299

MATSERVIS, 44 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Tolv mattallrikar (1621), tolv djupa tallrikar (1616), tolv förrättstallrikar (1624), såsbåt (8159), fem upplägningsfat (1556, 1522, 1689, 8062 och 1597) samt salt- och pepparströare (1876 och 1906).

Visst bruksslitage. Någon färgrepa.

Utropspris
4 000 SEK