Tre draglådor, mässingsbeslag, svärtade kannelyrer i snedställda hörn, mässingsskodda fötter. Bredd 81 cm, djup 49 cm, höjd 79,5 cm.
Skivan saknas. Fronten blekt. Fanerskador. Slitage. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10