SOFFA, badkarsmodell, tidigt 1900-tal.

Målad. Skuren dekor, av pärlstav och blommorm kannelerade ben. Klädd med mönstrad textil. Längd 197 cm.

Bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Senare målning samt klädsel. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK