GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, YTTERFODER, 2 st, samt VAS, "Suvi", Arabia, 1900-talets andra hälft.
Stämplade Arabia Finland Suvi, samt Arabia Finland. Höjd ytterfoder 12,5 cm. Höjd vas 15 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar.