TERRIN på FAT, porslin, "Nejlika", ur IKEA:s 1700-tals serie, 1990-tal.

Dekor i blått. Med lock och grepen. Etikettmärkt. Terrinens längd ca 33, bredd 24 cm, höjd 25 cm.

Bruksslitage. Spricka.

Utropspris
1 500 SEK