Hänge 18K guld. Stämplad JP, Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh. Stockholm 1913. Fasettslipad citrin. Total höjd hänge 5 cm. Kedja 18K guld, med svensk importstämpel. Med säkerhetskedja. Längd 45 cm. Vikt 20,5 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.