1046327

PAAVO TYNELL

Taklampa, modell 1994/3, Taito 1950-talets början.

Tre genombrutna konformade skärmar i mässing. Bär tillverkarens stämpel. Skärmarnas höjd 26 cm. Diameter 15 cm. Total höjd 70-85-95 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - F3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 EUR

    2 300
    EUR
    23 521 SEK
    2 690 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (9 bud)
    123 maj 16:592300EUR
    123 maj 16:592200EUR
    123 maj 16:592100EUR