KARMSTOLAR

Rokokostil, ett par, omkring 1900.

Förgyllda och bronserade. Rikt skuren dekor av bland annar bandfläta och akantus. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd ca 44 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Märken. Fläckar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 700
    166 EUR
    194 USD

    Budhistorik (12 bud)
    322 maj 12:571700SEK
    122 maj 12:571600SEK
    322 maj 12:571500SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes