Stefan Dakon

(Österrike, 1904-1992)
Stefan Dakon
(Österrike, 1904-1992)

STEFAN DAKON, figurin, flintgods. Goldscheider, formgiven 1938

"Lady with Bikini & Long Skirt Rumba". Dansande kvinna. Höjd 32 cm

Smärre krackelyr. Nagg på två fingrar.

Utropspris
4 000 SEK