ELON ARENHILL, Diamantring
18K vitguld. Signerad Elon Arenhill. Stämplad ELONA, Malmö 1963. Briljantslipad diamant ca 0.16 ct. Mindre åttkantslipade diamanter på skenan. Fattning 19 x 8 mm. Storlek 16,25/51,5. Vikt 4,7 gram.
Spår av förminskning på skenan. Bruksslitage.