Paavo Sainio

(Finland, 1899-1982)
Paavo Sainio
(Finland, 1899-1982)

PAAVO SAINIO, 3 st oljemålningar på duk, uppfodrade på kartong, signerade, en daterad -62.

Gamla Åbo. Bildstorlek 14,5 x 14,5 cm, 21 x 20 cm och 20,5 x 22,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR