Ett par chockladkoppar, KPM, med polykrom och förgylld dekor. Koppens höjd 7 cm.
En mockakopp Meissen med polykrom dekor.
En mockakopp märkt Augustus Rex, dekor i vinrött, guld och polykromt.
Bruksslitage. En chokladkopp med spricka. Meissenkoppen 2:a sortering.