SPEGELBYRÅ

Nyrokoko, 1800-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor, överdelen med två mindre lådor på kortsidorna. Skuren och svarvad dekor.
Bredd 95, djup 56, höjd 169 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Skador. Torrsprickor. Smärre kompletteringar och fanerskador. Nedersta lådan går ej att öppna.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N13

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    959
    92 EUR
    107 USD

    Budhistorik (15 bud)
    113 jul 20:45959SEK
    4A13 jul 20:45909SEK
    4A13 jul 20:44900SEK