KENNETH BERGENBLAD, dagbädd, "Spider Lounge", Dux, 1900-talets slut.
Stomme av lacekrad metall. Grå avtagbar textilklädsel. Längd 176. Bredd 72. Höjd 38-66 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar.