1047344

BESTICK

94 delar, silver, Svensk spets, bland annat GAB, 1910-tal.

Silvervikt 3138 g.
12 smörgåsgafflar
12 matgafflar
12 matskedar
12 bordsgafflar
8+4 bordsskedar
12 kaffeskedar
11 moccaskedar
1+1 såsslev

Konditionsrapport

6 smörknivar, 11 smörgåsknivar, 12 matknivar samt 12 bordsknivar i nysilver medföljer. Slitage. Repor. Senare gravyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    8 661
    831 EUR
    967 USD

    Budhistorik (5 bud)
    3A15 jun 12:258661SEK
    415 jun 12:258461SEK
    313 jun 22:528000SEK
    Acceptpris på 8 000 SEK uppnåddes