1047344

BESTICK, 94 delar, silver, Svensk spets, bland annat GAB, 1910-tal.

Silvervikt 3138 g.
12 smörgåsgafflar
12 matgafflar
12 matskedar
12 bordsgafflar
8+4 bordsskedar
12 kaffeskedar
11 moccaskedar
1+1 såsslev

Konditionsrapport

6 smörknivar, 11 smörgåsknivar, 12 matknivar samt 12 bordsknivar i nysilver medföljer. Slitage. Repor. Senare gravyr.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    8 661
    843 EUR
    958 USD

    Budhistorik (5 bud)
    3A15 jun 12:258661SEK
    415 jun 12:258461SEK
    313 jun 22:528000SEK
    Acceptpris på 8 000 SEK uppnåddes