BORD, 1800-talets första hälft.

Målat, svärtad skiva. En låda i sarg, front med räfflad dekor. Raka avsmalnande ben. Längd 113,5. Bredd 66. Höjd 75 cm.

Senare målning. Smärre slitage. Låda ursprungligen med lås.

Klubbat pris
3 200
288
304
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
3 jul 2018 9:24
3 200 SEK
3 jul 2018 9:21
3 000 SEK
3 jul 2018 9:21
2 800 SEK
2 jul 2018 23:18
2 600 SEK
2 jul 2018 11:34
2 400 SEK
2 jul 2018 5:26
2 200 SEK
1 jul 2018 22:47
2 000 SEK
1 jul 2018 22:47
1 900 SEK
1 jul 2018 6:52
1 600 SEK
26 jun 2018 20:29
1 500 SEK
26 jun 2018 20:09
1 100 SEK
26 jun 2018 16:49
1 000 SEK