Tvådelat. Målat. Med utfällbar skrivskiva med bakomliggande lådinredning. Beslag av mässing. Bredd 124. Djup 57. Höjd 180 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Senare målning.