BORDSUR

Frankrike, sent 1800-tal.

Mässing. Två bevingade putti vakandes över urtavlan. Riklig dekor av rosor, girlander, lejonmaskaron. Urtavlan med emaljerade siffror. På volutfötter. Pendel finns. Höjd 42 cm, längd 40 cm, bredd 15 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

En tassfot är lös, en putti lite löst sittande. Åldersrelaterade slitage. Ej funktionstestad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V20

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    2 100
    205 EUR
    240 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    420 maj 15:412100SEK
    420 maj 15:401500SEK
    319 maj 22:071200SEK