STOLAR, 6 st snarlika, sengustavianska (3 st) samt sengustaviansk stil, omkring år 1800 samt 1900-tal.

Målade. Spjälad genombruten rygg, delvis fast stoppad rygg. Fast stoppad sits. Skuren dekor. Sitthöjd ca 46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Förstärkningar. Torrsprickor. Delvis maskstungen. Senare målning. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK