KARMSTOLAR

Två stycken, s.k bajlfåtöljer, 1800-tal och 1900-tal.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 45, höjd ca 74 cm (vardera).

Konditionsrapport

Renoverade och kompletterade. Smärre skador, lagningar och slitage. Förstärkningar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H75

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    800
    78 EUR
    92 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    318 maj 16:43800SEK
    217 maj 20:03500SEK
    115 maj 22:05362SEK