1048073

KARMSTOLAR

Två stycken, s.k bajlfåtöljer, 1800-tal och 1900-tal.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 45, höjd ca 74 cm (vardera).

Konditionsrapport

Renoverade och kompletterade. Smärre skador, lagningar och slitage. Förstärkningar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 300
    409 EUR
    479 USD

    Budhistorik (12 bud)
    3A25 jun 20:544300SEK
    525 jun 20:544100SEK
    325 jun 20:513900SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes