1048073

KARMSTOLAR, två stycken, s.k bajlfåtöljer, 1800-tal och 1900-tal.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 45, höjd ca 74 cm (vardera).

Konditionsrapport

Renoverade och kompletterade. Smärre skador, lagningar och slitage. Förstärkningar.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 300
    418 EUR
    474 USD

    Budhistorik (12 bud)
    3A25 jun 20:544300SEK
    525 jun 20:544100SEK
    325 jun 20:513900SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes