Design
1048304

IB ARBERG, fåtölj, "Papegojan", Ibar Design AB, Jönköping, formgiven 1970-71.

Stomme av metall. Sits och rygg klädda med brun textil. Sitthöjd 35. Bredd 130. Djup 80. Höjd 164 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Utropspris
10 000 SEK