KAARE KLINT, soffa, modell 6092, Rud Rasmussens, Danmark, 1940/50-tal
Tresits. Ben i mahogny. Längd 198, sitthöjd 40, totalhöjd 88, djup 80 cm
Slitage. Märken. Fläckar.