Axel Einar Hjorth

(Sverige, 1888-1959)
Axel Einar Hjorth
(Sverige, 1888-1959)

AXEL EINAR HJORTH, tillskrivet, 1930/40-tal, Nordiska kompaniet

Furu. Tredelat konturerat ben. Diameter 80 cm, höjd 62,5 cm.

Slitage. Märken.

Formgivare

Klubbat pris
16 500
1 456
1 519
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
22 maj 2018 12:14
16 500 SEK
22 maj 2018 12:14
16 500 SEK
22 maj 2018 12:11
16 000 SEK
22 maj 2018 12:11
16 000 SEK
22 maj 2018 12:11
15 500 SEK
22 maj 2018 12:11
15 000 SEK
22 maj 2018 12:11
15 000 SEK
22 maj 2018 12:10
14 500 SEK
22 maj 2018 12:10
14 000 SEK
22 maj 2018 12:10
14 000 SEK
22 maj 2018 12:10
13 500 SEK
22 maj 2018 12:10
13 000 SEK
22 maj 2018 12:07
12 500 SEK
22 maj 2018 12:07
12 000 SEK
22 maj 2018 12:07
12 000 SEK
22 maj 2018 12:07
11 500 SEK
22 maj 2018 12:07
11 000 SEK
21 maj 2018 12:55
10 500 SEK
21 maj 2018 12:55
10 000 SEK
21 maj 2018 3:08
9 200 SEK
21 maj 2018 3:08
9 000 SEK
18 maj 2018 5:03
6 000 SEK
16 maj 2018 21:54
2 000 SEK
16 maj 2018 17:30
300 SEK