IKON I KIOTA, Ryssland Moskva 1855.

Kristus den Allsmäktige.
Ikon, tempera på pannå.
Risa, förgyllt silver.
Ikonen storlek 18x14 cm.
Kiotans storlek 25x21 cm.

Ställvis slitage. Ej examinerad ur risa. Dekordel saknas. Omfattande skador på kiotan.

Utropspris
400 EUR