Kristus den Allsmäktige. Ikon, tempera på pannå. Risa, förgyllt silver. Ikonen storlek 18x14 cm. Kiotans storlek 25x21 cm.
Ställvis slitage. Ej examinerad ur risa. Dekordel saknas. Omfattande skador på kiotan.