Spänd väv på lackerad metallstomme, aluminiumben i mörkbrunt, brun plymå på sitsen, ryggen med två mindre plymåer i grått och grönt. Sitthöjd ca 33 cm, inkl plymå, bredd 95 cm. Bär tillverkarens etikett, daterad 2013.
Smärre slitage.