BLOMBORD, Sanetra & Puik Möbelfabrik, Werder, Tyskland, 1900-talets mitt.

Stomme av betsat lövträ samt gulmetall. Fyra laminerade hyllplan. Längd 83, bredd 39, höjd 86 cm.

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor.

Utropspris
1 500 SEK