KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.

Grönmålat. Tre skåp med ett hyllplan vardera samt krokar invändigt. Längd 130 cm, bredd 43 cm, höjd 180 cm.

Slitage. Färgbortfall. Mindre avslag samt hål i en dörr. Krackelyrer. Fläckar. Senare krokar samt saknar hyllplan. Beslag saknas. Något tröga dörrar. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK